KIRÁLY JÚLIA vendége: POLGÁR ANDRÁS, a Polgár Alapítvány alapítója
– beszélgetések gazdaságról, pénzről, mindenféléről, érdekes emberekkel –
Fotó: Orbital Strangers
A közhasznú Polgár Alapítvány öt éve jött létre, Polgár András alapította. Célja a romák integrációjának elősegítése, elsősorban önfenntartó, helyi foglalkoztatási programok elindításának támogatásával. A magas roma arányú falvakban a helyi romák ötlete és kezdeményezése alapján az alapítvány szakmai (üzleti tervezés, piackutatás, mentoráció stb.) és pénzbeli támogatást (kamatmentes kölcsön) biztosít a vállalkozások elindításához. A közvetlenül a megélhetést szolgáló projektek mellett az alapítvány másik fő tevékenysége a gyerekek és fiatalok felé irányuló tehetségprogramok. A Futball Tehetségmentő Programjuk eredményeként jelenleg 26 roma futballozik vezető magyar klubok utánpótlás-csapataiban. Az alapítvány munkájában a harmadik fő terület a nélkülözést kezelő krízisprogramok. Az Élelmiszerbankkal együttműködve rendszeresen szerveznek élelmiszeradományozást, tanévkezdéskor tanszeradományzást, karácsonykor ajándékozást a legrászorultabb településeken.
http://polgaralapitvany.hu/
Interjú Polgár Andrással a Forbes magazinban
Fotó: Magócsi Márton, origo.hu
Király Júlia (Budapest, 1957) magyar közgazdász, a közgazdaság-tudományok kandidátusa, címzetes egyetemi tanár (BCE), 2007-2013 között a Magyar Nemzeti Bank alelnöke. Sokáig a Nemzetközi Bankárképző Központ vezérigazgatójaként volt ismert.
Bölcsészcsaládból származik, Király István irodalomtörténész, Ady-kutató lánya, de a budapesti Fazekas Gimnázium matematika tagozatán érettségizett. Máig úgy gondolja, élete nagy szerencséje, hogy ott kivételes tehetségű tanárai és osztálytársai voltak. Otthon a negyvenezer kötetes családi könyvtár várta – és a grund, ahol mindig is fiúkkal focizott. 1980-ban végzett a Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen (ma Budapesti Corvinus Egyetem), négy évvel később ugyanitt doktorált. Makrogazdasági szakember, a közgazdaság-tudományok kandidátusa, területei közé tartozik a monetáris politika, a pénzügyi kockázatok kezelése és a stratégiai bankirányítás is.
„A minőségre, a nyitottságra, a toleranciára való igényt hoztam otthonról” – mondja. Számára az értelmiségi életforma szerves része a városi biciklizés is: könnyen el lehet jutni színházba, moziba, kiállításra, a „sarki kocsmába” egy jó beszélgetésre.
Ajánlott támogatás: 1.000 Ft – de lehet kevesebbet és többet is adni.
Király Júlia az így összegyűlt pénzt a Nyitott Műhely támogatására ajánlja fel.